10. veebruaril kl 12 Teaduskeskuses AHHAA perepäev "Ahhaa, olümpia!"
otselink registreerumisele asub siin:  https://goo.gl/5FrhZx  
NB! Tund AHHAA keskuses on tasuta!


4. märtsil kl 11-14.15 Tartu Rahvaülikoolis

Töötuba puusaliigeste ja alaselja pingete leevendamiseks

Töötoa pühendame alaseljale ja puusaliigeste liikuvuse parandamisele. Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. 

  Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.

  Olgu öeldud, et harjutused, mida töötoas teeme, aitavad eelkõige alaselja ja puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral. Õhtu sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi protseesitud puusad. Õhtu jätkudes teeme Shindo süsteemi kuuluvaid Sonkyo-venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama.

  Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka energiameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa alaselga ja puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.

  Harjutused on lihtsad, neid võib turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

Otselink registreerumisele asub siin: https://www.rahvaylikool.ee/kursus/3/174/1067/7176/shindo-tootuba-puusaliigeste-ja-alaselja-ping#RegistreerimaR, 02.02.18 kl 18.30-20.40 Devi Reikistuudios, Pikk tn 12, Tartu

korraldame koos gongimeister Aivar Täpsiga teemaõhtu, mille pühendame rahule enda sees ja enda ümber.
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.
NB! Osalejate arv on piiratud!

N, 11.01.17 kl 18.30-20.40 Viljandi Huvikoolis, Jakobsoni 47c
Korraldan koos gongimeister Aivar Täpsiga teemaõhtu  "Uskumused ja emotsioonid".
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.R, 15.12.17 kl 18.30-20.30 Tartus, Devi Reikistuudios, Pikk tn 12b
Shindo instruktori Riina Kasterpalu ja gongimeistri Aivar Täpsi järjekordne tervendav teemaõhtu, mille pühendame keha ja meele vabastamisele. Oleme ja püsime hetkes!

N, 30.11.17
  kl 18.30-20.30 Viljandis,  Jakobsoni 47c, Viljandi Huvikoolis  
Osalejate arv (33) ületas ootused!
Koos gongimeister Aivar Täpsiga viime läbi teemaõhtu, mille pühendame keha ja meele vabastamisele sinna kogunenud hirmudest.
Sündmusest osavõtuks palume teha eelregistreerimine e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.

R 10.11 kl 18.30-20.30 korraldan koos Aivar Täpsiga teemaõhtu "Uskumused ja emotsioonid"
Devi Reikistuudios, Pikk tn 12b.  
Osalejate arv on täis!
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 eurot kohapeal.


14.11-19.12.18
 
 toimub Tartu Rahvaülikoolis  Jomon/Shindo kursuse II osa. Tunnid toimuvad T 18.45-20.00   

Rahvaülikooli kursusel praktiseerime lisaks Shindo venitustele ka Jomon-venitusi, mille kohta saab lugeda ajakirja Director märtsinumbrist. Viide artikli täistekstversioonile on Rahvaülikooli Jomon/Shindo kursust tutvustaval lehel. Kursusele on oodatud nii algajad kui ka kogenud praktiseerijad.
Shindo/Jomoni kursuse 2. grupi tundides pööratakse rohkem tähelepanu Shindo süsteemi kuuluvatele Jomon- ja Sonkyo-venitustele. Õpitakse uute tehnikate sooritamist ja süvenetakse juba omandatud Shindo venituste praktiseerimisse. 
Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus. 
Sonkyo kükkasendis lõdvestatakse vaagnapõhjalihaseid, venitusharjutused vabastavad pingetest puusaliigeste ümbruse ja selja piirkonna. Harjutuste mõju on tuntav kohe.

P 22.10 kl 12.00-14.30
 toimub Tartu Joogakeskuses Jomoni töötuba.
Jomoni töötoas praktiseerime harjutusi, mis ei nõua ettevalmistust, on jõukohased kõigile ja vabastavad efektiivselt kehasse kogunenud pinged. Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.
Jomoni töötuppa
 saab registreeruda meilitsi aadressil shindotund@gmail.com
NB! Kohtade arv on piiratud, kes ees, see sees!