15.09.18 toimub Tartu Rahvaülikoolis töötuba puusa ja alaselja pingete leevendamiseks. Registreeruda saab siit:
https://www.rahvaylikool.ee/kursus/3/298/1067/7349/shindo-tootuba-puusaliigeste-ja-alaselja-ping
TÖÖTUPPA ON AVATUD OOTENIMEKIRI, RÜHM ON TÄIS.


13.09.18
algab Tartu Joogakeskuses "Erikursus puusadele ja alaseljale". 
Kokku on meil 6 kohtumist: 13.09, 20.09, 4.10, 11.10, 18.10 ja 25.10. Tunnid toimuvad N kl 18.-19.30.
Õpime selgeks kaks erinevat harjutuste seeriat, mida soovijad saavad kodus edukalt edasi praktiseerida.
Kursuse populaarsuse tõttu teeme treeninguid Joogakeskuse Päikesesaalis 2, kuhu mahub 30 inimest.
RÜHM ON TÄIS!


9. juunil 2018 
toimub Tartu Tantsuakadeemia tervisepäev, mille raames saab praktiseerida 1,5 h shindo harjutusi. REGISTREERIMINE: tartutantsuakadeemia@gmail.com

5.06.18
Tartu Joogakeskuses algav puusade ja alaselja turgutamiseks mõeldud kursus on täis!

15.05.18 seisuga
on jäänud üksikud vabad kohad Saueaugu Teatritalus toimuvale shindoretriidile  29.06-01.07 Naisteretriidile 10.-12.08 registreerime ainult ootenimekirja, kohad on hetkel komplekteerunud.

NB! Juunikuus toimub 4 hommikust shindo välitundi. 
Tunnid toimuvad kl 8.30-9.30 Laulupeomuuseumi pargi murul Suure Tamme all, Jaama 14. Vihmaga ei jää tund ära, vaid toimub pargi lähedal asuvas armsas Devi Reikistuudios.
Osalustasu kohapeal 8 €, 4x ettemaksuga 28 €.

23.03.18 Teemaõhtu Tartu Joogakeskuses "Puusad kinni? Puusad lahti!"    TEEMAÕHTU ON TÄIS


Teemaõhtu pühendame puusaliigeste liikuvuse parandamisele. Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevustingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.Olgu öeldud, et harjutused, mida teemaõhtul teeme, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral. Õhtu sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi proteesitud puusad. Õhtu jätkudes teemeshindo meetodisse kuuluvaid sonkyo venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama. 

Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka energiameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele. Harjutused on lihtsad ja võid neid turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.


Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Võta kaasa joogipudel!

Osalustasu ettemaksuna 18, kohapeal sularahas 22 eurot.


UUS!
Erikursus puusaliigeste ja alaselja tervendamiseks Tartu Joogakeskuses    KURSUS VÄLJAMÜÜDUD


Erikursusel õpime sooritama Shindo® tervendussüsteemi kuuluvat Sonkyo venitusharjutuste seeriat. Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ja lihastele ka 12 siseorganite tööd mõjutavat enerigameridiaani, tasakaalustavad närvisüstemi ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.Teiseks õpime selgeks lühikese, ent tõhusa puusaliigeseid avava harjutuse, millega on saadud liikuma isegi proteesitud puusad. Puusade liikuvus võib tasahaaval märkamatult väheneda ja ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, kuid puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.Olgu öeldud, et harjutused, mida kursusel õpime, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud häireid ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka krooniliseprobleemi korral.


Harjutused on lihtsad, neid võib turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.


Kursus koosneb 4 kohtumisest: 2 aprillis ja 2 mais.


Kursuse tunnid toimuvad 

pühapäeviti kl 18.15-19.45 (90 min) järgmistel kuupäevadel: 8.04, 22.04, 6.05 ja 13.05.


Osalustasu on ettemaksuna 40 eurot, kursust saab osta ka SportID keskkonnast OÜ Tulesina teenuste valikust. Osaleda saab ka üksikutel päevadel, ühe tunni tasu sularahas 15 eurot. 


Huvilistel palun registreeruda meiliaadressil shindotund@gmail.com4. märtsil kl 11-14.15 Tartu Rahvaülikoolis             GRUPP ON TÄIS
Töötuba puusaliigeste ja alaselja pingete leevendamiseks

Avatud on uus grupp 12.05!                   GRUPP ON TÄIS


Töötoa pühendame alaseljale ja puusaliigeste liikuvuse parandamisele. Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. 

 

Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.

 

Olgu öeldud, et harjutused, mida töötoas teeme, aitavad eelkõige alaselja ja puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral. Õhtu sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi protseesitud puusad. Õhtu jätkudes teeme Shindo süsteemi kuuluvaid Sonkyo-venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama.

 

Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka energiameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa alaselga ja puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.

 

Harjutused on lihtsad, neid võib turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

Otselink registreerumisele asub siin: https://www.rahvaylikool.ee/kursus/3/174/1067/7176/shindo-tootuba-puusaliigeste-ja-alaselja-ping#Registreerima


10. veebruaril kl 12 Teaduskeskuses AHHAA perepäev "Ahhaa, olümpia!"
otselink registreerumisele asub siin:  https://goo.gl/5FrhZx 
NB! Tund AHHAA keskuses on tasuta!

R, 02.02.18 kl 18.30-20.40 Devi Reikistuudios, Pikk tn 12, Tartu
korraldame koos gongimeister Aivar Täpsiga teemaõhtu, mille pühendame rahule enda sees ja enda ümber.
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.
NB! Osalejate arv on piiratud!

N, 11.01.17 kl 18.30-20.40 Viljandi Huvikoolis, Jakobsoni 47c
Korraldan koos gongimeister Aivar Täpsiga teemaõhtu  "Uskumused ja emotsioonid".
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.

R, 15.12.17 kl 18.30-20.30 Tartus, Devi Reikistuudios, Pikk tn 12b
Shindo instruktori Riina Kasterpalu ja gongimeistri Aivar Täpsi järjekordne tervendav teemaõhtu, mille pühendame keha ja meele vabastamisele. Oleme ja püsime hetkes!

N, 30.11.17
  kl 18.30-20.30 Viljandis,  Jakobsoni 47c, Viljandi Huvikoolis  
Osalejate arv (33) ületas ootused!
Koos gongimeister Aivar Täpsiga viime läbi teemaõhtu, mille pühendame keha ja meele vabastamisele sinna kogunenud hirmudest.
Sündmusest osavõtuks palume teha eelregistreerimine e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €.

R 10.11 kl 18.30-20.30 korraldan koos Aivar Täpsiga teemaõhtu "Uskumused ja emotsioonid"
Devi Reikistuudios, Pikk tn 12b.  
Osalejate arv on täis!
Sündmusest osavõtuks palume eelregistreeruda e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 eurot kohapeal.

14.11-19.12.18
 
 toimub Tartu Rahvaülikoolis  Jomon/Shindo kursuse II osa. Tunnid toimuvad T 18.45-20.00   

Rahvaülikooli kursusel praktiseerime lisaks Shindo venitustele ka Jomon-venitusi, mille kohta saab lugeda ajakirja Director märtsinumbrist. Viide artikli täistekstversioonile on Rahvaülikooli Jomon/Shindo kursust tutvustaval lehel. Kursusele on oodatud nii algajad kui ka kogenud praktiseerijad.
Shindo/Jomoni kursuse 2. grupi tundides pööratakse rohkem tähelepanu Shindo süsteemi kuuluvatele Jomon- ja Sonkyo-venitustele. Õpitakse uute tehnikate sooritamist ja süvenetakse juba omandatud Shindo venituste praktiseerimisse. 
Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus. 
Sonkyo kükkasendis lõdvestatakse vaagnapõhjalihaseid, venitusharjutused vabastavad pingetest puusaliigeste ümbruse ja selja piirkonna. Harjutuste mõju on tuntav kohe.

P 22.10 kl 12.00-14.30
 toimub Tartu Joogakeskuses Jomoni töötuba.
Jomoni töötoas praktiseerime harjutusi, mis ei nõua ettevalmistust, on jõukohased kõigile ja vabastavad efektiivselt kehasse kogunenud pinged. Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.
Jomoni töötuppa
 saab registreeruda meilitsi aadressil shindotund@gmail.com
NB! Kohtade arv on piiratud, kes ees, see sees!