Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiili korral, aitavad ära hoida läbipõlemist teisi aitavate elukutsete esindajatel, aga samuti kõiki neid, kes lihtsalt soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel ja nii suureneb võimalus rakendada töösse kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Jomoni tunnis teeme harjutusi seistes ja lamades, kasutame keha enda raskust. Jomonist on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe kiirendamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel. Jomon aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole, leevendada sundasendist tekkinud pingeid. Treening parandab kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidemete ja sidekirme elastsust ning lõõgastab pinges lihaseid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Tunnis arvestatakse individuaalset sooritusvõimet. 

Tund kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. 

Jomoni kohta saad lugeda ajakirja Director 2017. a märtsikuu numbrist. Artikli täisteksti näed siit

Jomon-tehnikas tunde saab kogeda Tartu Rahvaülikooli Jomon/Shindo kursustel ja individuaalseanssidel.  

Registreeru individuaaltundi meiliaadressil shindotund@gmail.com või telefonil 5225452