Shindo, Jomon, Sonkyo, Reiki ja EFT täiendavad edukalt üksteise toimet.
ReikiEFT ja Shindo süsteemi kuuluv Küünenahameetod on eelkõige energeetilise toimega teraapiad.
Reikil on lõõgastav toime, saajal ei ole vaja muud teha, kui lõdvestuda. Lõdvestunud kehas aktiveerub enesetervendusvõime.  Shindo tööriistakasti kuuluv Küünenahameetod on samuti rahustava ja tasakaalustava toimega, aktiveerides parasümpaatilist närvisusteemi, mis omakorda rahustab kogu süsteemi ja korrastab elusärtsu voogu energiameridiaanides.

EFT ehk energiapsühholoogia seanss eeldab inimeselt aktiivset koostööd, eelkõige valmisolekut kogeda oma emotsioone. Emotsioonide kogemine võib olla suureks väljakutseks, eriti kui neid on aastaid proovitud maha suruda. 
Shindo süsteemi kuuluvad Jomon ja Sonkyo venitusasendid mõjutavad inimest tervikuna eeskätt füüsiliste harjutuste sooritamise ja teadliku lõõgastumise kaudu. Shindo, Jomon ja Sonkyo massaaž nõuab vastuvõtjalt kaasa töötamist, aktiivset hingamist ja valmisolekut oma pingekolletest läbiminekuks (nagu näiteks ka Tai massaaži puhul). Isikliku vastutuse osa Shindo massaaži vastuvõtmisel määrab tulemust olulisel määral.

Kõikide teraapiate tulemuslikkus oleneb eelkõige vastuvõtja eelhäälestusest. Tervenemiseks peab olema soov terveneda. Vastupanu tervenemisele on meie loomulik ja küllaltki sage reaktsioon, sellegi teadvustamine on esimene samm paranemise teel.