Tartu Rahvaülikoolis algab Jomon/Shindo kursus 12.09. Kursus lõpeb 24.10.          RÜHM TÄIS!
Tunnid toimuvad T 18.45-20.00 (NB! 26.09 tundi ei ole!)  

14.11-19.12.18 algab Tartu Rahvaülikoolis Jomon/Shindo kursuse II osa 

Rahvaülikooli kursusel praktiseerime lisaks Shindo venitustele ka Jomon-venitusi, mille kohta saab lugeda ajakirja Director märtsinumbrist. Viide artikli täistekstversioonile on Rahvaülikooli Jomon/Shindo kursust tutvustaval lehel. Kursusele on oodatud nii algajad kui ka kogenud praktiseerijad.

01.10-26.11.17 algab Tartu Joogakeskuses algajale praktiseerijale mõeldud Shindo kursus
(kokku 8 kohtumist) (NB! 22.10. tundi ei toimu). Tunnid toimuvad P 18.00-19.15.

Shindo kursusel õpime sooritama 6 venitust, õigesti hingama, lõdvestuma ja end enesemassaažiga toetama. Oodatud on kõik, nii uued huvilised kui ka kogenud venitajad.
Registreerumiseks saada palun meil aadressil shindotund@gmail.com või helista 5225452

R 6.10 kl 18.30-20.30 teemaõhtu "Teekond hirmust välja" Devi Reikistuudios, Pikk tn 12b.

Teemaõhtu pühendame keha ja meele vabastamisele sinna kogunenud hirmudest.
Aina ärevamad uudised, pidevalt suurenev infohulk, järjest rohkem valikuid, üha vähem aega!
On ime, kui kõige selle keskel ei löö emotsioonilained aeg-ajalt üle pea. Hirm varitseb meid kõikjal, kuhu me ka ei vaataks. Meie aju selekteerib esmalt negatiivse informatsiooni ja kui ruumi jääb, alles siis vaatab positiivse järele. See on vajalik kaitsemehhanism, kuid meie elushoidmiseks on vaja palju rohkem!
Meil on vaja rahuolekut, rõõmu ja armastust. Teemaõhtul teeme ruumi kõigele sellele heale, lubades ebavajalikul hirmuenergial meie kehast lahtuda.

Õhtu esimeses pooles teeme Shindo venitusharjutusi, hingame ja kasutame heatahtlikku tähelepanu iseenda suhtes. Oleme enda vastu leebed ja armastavad, pakume kehale võimalust taastada loomulik energiavoog ja valmistame end ette õhtu teiseks pooleks.

Kontserti kuulame lamades ja laseme oma keha ning meeli mõjutada helidel, mida tekitatakse sooviga muutuda puhtamaks ning terviklikumaks. Kogu ruumi täidavad vähemalt kaheksateistkümnest kausist koosneva heliallikate komplekti vibratsioonid. Suurimad neist on kuni poolemeetrise läbimõõduga kausid, millest kostuvad helid mõjutavad kuulajate alumisi energiakeskuseid. Väikseima läbimõõduga helikauss paitab oma helidega meie teadvuse kõrgeimaid sfääre. Kristallkausside komplekti helid valgustavad kõike, mis meid ümbritseb ning laadivad ja puhastavad kuulajate füüsilist-, emotsiooni-, mõtte- ja vaimukeha. Toimub tasakaalustumine. Puhaste toonidega kristallkausid kutsuvad meie keha kaasa laulma ning seeläbi tervenema.
Maailmaloomishelisid lisab kontserdile 95 cm läbimõõduga Päikesegong, mille helid kannavad kogu universumi alget. Võib öelda, et kuulates gongihelisid ja praktiseerides Shindod, näed tõde iseenda kohta.

Soovitame kuulajail võimalusel kaasa võtta joogamati või aluse ja teki ning lebada helide kõlamise ajal pikaliasendis ja lõdvestunult. Kontserti sobib kuulata ka mugavalt toolil istudes.

Sündmusest osavõtuks palume teha eelregistreerimine e-mailil: shindotund@gmail.com
Osavõtutasu 15 €

R 29.09 kl 18.00-20.00 Tartu Joogakeskuse reedene teemaõhtu "Emotsioonide vabastamine Shindo abil".


Emotsioonid on meie eluliselt vajalikud, ilma emotsioonideta me sarnaneksime pigem masinatele kui inimestele. Ometi leiame me end aeg-ajalt olukorrast, kus needsamad meile nii vajalikud emotsioonid valmistavad ebameeldivusi, takistavad rõõmsalt ja kergelt elamast ning vahel tahaks neid üldse mitte tunda. Kuidas nii? Kas me saame selles osas ise midagi ette võtta? Vastus on jah! Teemaõhtu pühendame oma emotsionaalse keha korrastamisele shindo harjutuste abil. Õpime ennast kuulama ja eristama emotsioone siin ja praegu.
Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€
Töötuppa saab registreeruda siin

P 22.10 kl 12.00-14.30
toimub Tartu Joogakeskuses Jomoni töötuba.

Jomoni töötoas praktiseerime harjutusi, mis ei nõua ettevalmistust, on jõukohased kõigile ja vabastavad efektiivselt kehasse kogunenud pinged. Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Joogakeskuse töötuppa saab registreeruda läbi tunniplaani: http://tartujoogakeskus.com/index.php/tunniplaan

või saates meili aadressil shindotund@gmail.com


R 6.10.17 kl 18.30-20.30 korraldame koos Aivar Täpsiga Devi Reikistuudios tervendava õhtu Shindo koos heliteraapiaga.


P 22.10.17 kl 12-14.30 Tartu Joogakeskuses töötuba Sonkyo venitusseeria õppimiseks. 

Registreerumiseks kirjuta meil aadressil shindotund@gmail.com või helista 5225452.Kogukonnaürituse Karlova Päevad 2017 raames toimub kaks tasuta Shindo tutvustustundi:

09. mail kell 18-19.15 Lastehoius Öökullike, Alevi 13
Sissepääs hoovi poolt, palun võtke kaasa oma matt!

11.mail kell 17-18 Tartu Kunstikoolis, Eha 41 maaliateljees ruum 402
Palun võtke oma matt kaasa!
Karlova päevade Shindo tundidesse palun registreeruda aadressil shindotund@gmail.com või telefonil 5225452.  Rohkem infot Karlova päevade kohta saab siit

23.04.17 kell 12-14.30 toimub Tartu Joogakeskuses Jomoni töötuba. Mõned kohad on veel vabad. Huvi korral palun võtta ühendust aadressil shindotund@gmail.com või telefonil 5225452.

30.03 - 27.04.17 alustab Tartu Joogakeskuses Shindo/Jomoni kursuse 2. grupp. Oodatud on nii 1. grupis käinud kui ka hilisemad liitujad. Kasuks tulevad eelteadmised Shindo venitusasenditest. Kursusele registreerumiseks ja täiendava info saamiseks saada meil aadressil shindotund@gmail.com või helista telefonil 5225452.                                          Rühm täitunud!

21.03 - 25.04 alustab Tartu Rahvaülikoolis Shindo/Jomoni kursuse 2. grupp.
Tunnid toimuvad T kl 18.45-20.00. Kursuse maht 10 akadeemilist tundi. Kursusele saab registreeruda siit: 
http://www.rahvaylikool.ee/kursus/3/174/1067                                      Kursus täitunud!

Shindo/Jomoni kursuse 2. grupi tundides pööratakse rohkem tähelepanu Shindo süsteemi kuuluvatele Jomon- ja Sonkyo-venitustele. Õpitakse uute tehnikate sooritamist ja süvenetakse juba omandatud Shindo venituste praktiseerimisse. Osaleda võivad kõik huvilised, ka päris algajad.

Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Sonkyo kükkasendis lõdvestatakse vaagnapõhjalihaseid, venitusharjutused vabastavad pingetest puusaliigeste ümbruse ja selja piirkonna. Harjutuste mõju on tuntav kohe.