Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Jomoni tunnis teeme harjutusi seistes ja lamades, kasutame keha enda raskust. Jomon aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole ja leevendada sundasendist tekkinud pingeid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Treening parandab kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidemete ja sidekirme elastsust ning lõõgastab pinges lihaseid. Tunnis arvestatakse individuaalset sooritusvõimet. 

Tund kulgeb rahulikus tempos muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Jomonist on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe tõhustamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel.

Regulaarsed Jomon-tehnikas rühmatunnid  Tartu Joogakeskuses 
N 12.00-13.00 "Terapeutilises venitustunnis"
Tundi
registreeruda saab siit.  Registreerumine eeldab kasutajakontot Hopitude süsteemis.