Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, aitab ära hoida läbipõlemist teisi aitavate elukutsete esindajatel, samuti toetab kõiki, kes lihtsalt soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Jomoni tunnis teeme harjutusi seistes ja lamades, kasutame keha enda raskust. Jomon aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole ja leevendada sundasendist tekkinud pingeid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Treening parandab kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidemete ja sidekirme elastsust ning lõõgastab pinges lihaseid. Tunnis arvestatakse individuaalset sooritusvõimet. 

Tund kulgeb rahulikus tempos muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Jomonist on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe tõhustamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel. 

Jomoni kohta saad lugeda ajakirja Director 2017. a märtsikuu numbrist. Artikli täisteksti näed siit

Jomon-tehnikas tunde saab kogeda Tartu Rahvaülikooli Jomon/Shindo kursustel ja individuaalseanssidel.  Registreeru individuaaltundi meiliaadressil shindotund@gmail.com või telefonil 5225452