EFT on ingliskeelne lühend terminist Emotional Freedom Techiques. Eesti keeles on see vastavalt emotsionaalse vabaduse tehnika(d). EFT-d nimetatakse ka energiapsühholoogiaks. EFT on kiire ja tõhus meetod vabastamaks energiavoolu takistust kehas, ravimaks foobiaid ja kroonilisi pingekoldeid kehas ning meeles, lahustamaks traumaatilisi kogemusi jpm.

Elu jooksul võib juhtuda, et kogemused, mida me mingil põhjusel ei suuda nende toimumise ajal läbi töötada, jäävad meie kehasüsteemi alles. Talletatud läbitöötamata energia tuleb end meelde pingete ja lõpuks valu näol. EFT rakendamine on aidanud vabaneda nii kroonilistest, ravile allumatutest vaevustest kui ka emotsioonidest, mis piinavad ega lase rahus elada. EFT ei ole imevahend, kuid väga paljude probleemide lahendamisel on sellest tõhusast ja kiirest tehnikast abi.  Stressihormoonid, mis stressiallika kadudes ringlevad vereringes tund-poolteist pärast vallandumist, võivad kaduda verest EFT toimel mõne minutiga.

EFT näeb negatiivsete emotsioonide kuhjumist ja kehasse takerdumist häirena keha energiasüsteemis. Emotsionaalne stress on suure osa vaimsete ja füüsiliste probleemide algpõhjuseks. Meridiaanipunkte koputades on võimalik saavutada tasakaal keha energiasüsteemis ja emotsionaalne stress kustutada.

EFT meetodi lõi 1995. a Gary Craig, tema kodulehe ja juhised koputamiseks leiad siit.

ETF teraapiaseansi broneerimiseks kirjuta shindotund@gmail.com või helista 5225452