Tere Riina!
Tahan teid ja kogu shindo/jomon kursus 1 fantastilist seltskonda tänada imelise esimese kursuse eest! Ei osanud kohe midagi oodata ja see kursus oli tõesti parimast parim! Hingamine ja harjutused viisid väsimuse ja stressi ja kehal oli pärast tundi alati tõeliselt vaba olla ja seltskond oli tõesti imetlusväärne! Suur-suur tänu kõigile imelise kogemuse eest!

Soovin teile kõigile kaunist päikeseküllase sügise jätku ja edukat täna algavat uut teist kursust:).
Parimast parimate soovidega,
Kairit Mikkel

&&&

Liina Vask: 
"See lugu oli nii... Ma muidugi neid arstlikke termineid täpselt ei tea... 
2017. aasta algul tabas mind uskumatu kaelavalu. See polnud tingitud külmetamisest või "kaela ära magamisest". See justkui oli tekkinud ei kusagilt. Valu ei olnud pidev, aga see tekkis alati ootamatult ja oli kohati nii tugev, et hakkasin pea keeramist kartma. Eriti autoroolis olles. Midagi tuli ette võtta.
Kuna mulle arstide uksi kulutada ei meeldi siis hakkasin otsima võimalusi kuidas ise end aidata. Meenus, et aastaid tagasi sain proovida shindo venitusi ja mäletan, et see sobis mulle. Tuhnisin natuke internetis ringi ja avastasin, et nagu tellitult algas Joogakskuses Riina Kasterpalu juhtimisel shindo kursus algajatele.

Esimeses tunnis ütlesingi, et tulin shindod praktiseerima oma kaela pärast. 
Kuna tulemused ei tulnud loomulikult kohe, käisin ikka igaks juhuks perearsti juures ka ära. Saadeti röntgenisse. Tulemus? "No kaelalülid on jah natuke deformeerunud, aga ei midagi hullu. Tüüpiline "nutikael". Ega sellega midagi teha ei annagi" ütles perearst. 

Aga mina jätkasin shindo venitustega. Paar korda käisin Riina juures ka eratunnis. Kaelavalu hakkas vähenema ja tänaseks on täiesti kadunud!

2017. aasta lõpus sai kaelast tehtud MRT. Füsioterapeut, kelle juurde sattusin hoopis teisel põhjusel, vaatas kahte erinevat pilti minu kaelast ja oli siiralt imestunud, et nn. "nutikaelast" ja kõveratest kaelalülidest pole jälgegi. Et on justkui kaks täiesti erinevat kaelapilti. Et aasta algul tehtud pildil on kael väljapoole kummis, aasta lõpus tehtud pildil aga on kael nagu kael olema peab. Uskumatu!

Aitäh Sulle, Riina!"

 &&&
Merje:
Minule oli see tund meeldetuletuseks, milline hea ja eriline tunne valdab pärast Teie Shindo/Jomon
tunde. Selline imeline rahu eneses. Samuti tuli esile minus kinniolnud emotsioon, millest oli kergendus vabaneda.