Tere!

Mind käivitab ja on alati käivitanud mõte maailma paremaks muutmisest. Mäletan ennast 5-aastasena sellest mõtlemas. Suuremaks saades õppisin ära, et maailma saab parandada ainult läbi iseenda. Saab transformeerida ja vabastada energeetilist pärandit, millega me siia ilma saabume. Saab tervendada, transformeerida ja vabastada oma isikliku elu jooksul kogutud emotsionaalset pärandit, mis meid vaevab, nõrgestab ja takistab meil olemast parim võimalik versioon endast. Saab iseenda sees ära lahendada kunagisi ja ka praeguseid lahendamata jäänud olukordi ja suhteid. Saab mõjutada ja tervendada oma lastele kaasa antud energeetilist pärandit. Samuti saab, ikka iseendaga töötades, transformeerida rahvuste ja planeedi Maa tasandil energeetilist ja emotsionaalset pärandit. Seda kõike me saame teha tänu sellele, et meile on kättesaadav palju suurem infoväli kui me oleme harjunud mõtlema.

Shindo on muutnud minus kõike: eluviisi, ellusuhtumist ja tervislikku seisundit. Enne Shindo teele astumist kannatasin suurema osa oma elust depressiooni all,  seda muret mul enam ei ole. 

Vaimne areng on mulle alati huvi pakkunud. Budistlike ja taoistlike tekstidega tegin tutvust juba teismeeas. Samuti jooga ja taijiga, kui 14-aastaselt hakkasin käima Priit Kelderi juures karate trennis. Shindoga tutvusin 2009. a ja tänaseks on sellest saanud minu igapäevaelu osa ja töö. 2014. a alustasin Shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel, samal aastal sain sensei Kazuko Kuratomi käest Shindo assistent-instruktori tunnistuse ning alustasin venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ja tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendan Shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis ja 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

2015. septembris omandasin Kazuko Kuratomi käe all Sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi küünenahameetodi. Alates 2016. a olen Jomon-venituste instruktor. 

Reiki kuulub minu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika (EFT) alates 2014. a. Läbisin 2016. a Tron Engeri käe all EFT terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võin veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Inimesi, kes oma olemusega on mind puudutanud ja õpetanud, on muidugi rohkem. Kõige suuremad õpetajad on mulle minu lähedased. Olen väga tänulik kõikidele oma õpetajatele.

Kuigi minu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja mu praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mulle on oluline, et see, mida ma oskan ja teen, aitab teisi vähemalt teeotsale...