Tere!

Mind on ikka käivitanud mõte maailma paremaks muutmisest. Mäletan ennast 5-aastasena sellele mõtlemas. Suuremaks saades õppisin ära, et maailma saab parandada ainult läbi iseenda. Saab muuta energeetilist pärandit, millega siia ilma saabusime. Kergendada ja lahustada elu jooksul kogutud emotsionaalset koormat, mis vaevab ja nõrgestab. Saab iseendas ära lahendada vaevama jäänud olukordi ja suhteid. Saab tervendada oma lastele kaasa antud energeetilist pärandit. Samuti saab, ja ikka iseendaga töötades, tervendada emotsionaalset pärandit rahvuse, riigi, maailmajao ja planeedi tasandil. Seda kõike tänu sellele, et meile on kättesaadav märksa suurem infoväli, kui oleme harjunud mõtlema. 

Shindoga tutvusin 2009. a, tänaseks on sellest saanud minu igapäevaelu loomulik osa ja töö.  Shindo on muutnud minus kõike: eluviisi, ellusuhtumist ja tervislikku seisundit. Enne Shindo teele astumist kannatasin suurema osa oma elust depressiooni all,  seda muret mul enam ei ole. Shindo õpetab lahti laskma kõigest, mis koormab: lahendamata jäänud emotsionaalsed probleemid, harjumuslikud lihaspinged, kinnistunud mõttemallid või piiravad uskumused. Shindo ei jäta kivi kivi peale, selles osas sarnaneb Shindo budismiga. Neil kahel praktikal on palju kokkupuutepunkte. Ajakirja Mari 2016. a juulikuu numbris kirjutab Madli Zobel sellest, kuidas ma Shindo teele sattusin.  

2014. a omandasin Heli Randoja ja Kadri Pettai käest Shindo algtõed ning sain Shindo looja Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse. Alustasin 2014. a sügisel venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ja tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a tutvustan Shindod Tartu Rahvaülikoolis, 2016. a tegutsen Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Üks olulisi õpetajaid on minu jaoks kaasaegne müstik Thomas Hübl. Minu eluteed mõjutanud inimestest võin veel välja tuua kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Neid, kes oma olemusega on mind puudutanud ja õpetanud, on muidugi rohkem. Kõige suuremad õpetajad on mulle olnud minu lähedased ja armastatud inimesed. Olen väga tänulik kõikidele oma õpetajatele.

Kuigi minu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja mu praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mulle on oluline, et see, mida ma oskan ja teen, aitab inimestel tunda end oma kehas paremini ja kes teab, võib olla juhatab see mõne inimese teeotsale, mida ta muidu, pinges ja stressis olles, tähele ei paneks...


Enesetäiendus

2006 Reiki Usui Shiki Ryoho reikipraktiku I aste (reikimeister Maie Jürna)

2007 Reiki Usui Shiki Ryoho reikipraktiku reiki II aste (reikimeister Maie Jürna)

2007 "Kriis – trauma või areng?" (Bo Wahlström)

2007 "Kaassõltuvusest vabaks" (David Parker)

2009 Traditsioonilise Usui Reiki Ryoho reikipraktiku III aste (reikimeister Maire Sirkel)

2009 „ Hingamine ja vaimsus“ (Bo Wahlström)

2013 Bhairava joogakooli 1. ja 2. astme kursused

2014 Lapsevanema suhtlustreening Gordoni perekool (Anti Einpaul)

2014 „Authentic Awakening“ (6-nädalane kursus "Ehtne virgumine", Thomas Hübl)

2014 „Authentic Awakening Advanced Intensive“ (6-kuuline kursus, Thomas Hübl)

2014 Shindo assistent-instruktor

2015 Shindo süsteemi kuuluv Sonkyo venituste meetod

2016 Jomon-venituste instruktor

2016 Shindo süsteemi kuuluv energeetiline massaaž Küünenahameetod

2016 sertifitseeritud EFT terapeut (Tron Enger)

2016 META-EFT kursus (Tron Enger)

2016 „Enlightenment Process Training“ (Virgumise protsessi juhtimine) (Tron Enger)

2016 „Teadlik suhtlemine ja avalik esinemine“ (Colin P. Sisson)

2016 „Teadlik seksuaalsus“ (Colin P. Sisson)

2017 Sertifitseeritud Shindo instruktor

2017 „From Stress to Strenght“ ("Stressist tugevuseni", Thomas Hübl)

2017 „Mystical Principles of Healing“ (6-kuuline kursus „Tervendamise müstilised printsiibid“, Thomas Hübl)

2017 „Anatoomia ja füsioloogia spetsialistile“ Põlistarkuste ja Rahvaravi kool (100 akad tundi, Marika Asberg)

2017 „Walking Forever: The Path of Conscious Living and Dying“ (6-kuuline kursus "Teadlik viis elada ja surra", Thomas Hübl)

2017 „Anatoomia ja füsioloogia massööridele“ (TerviseRadar, Henry Kristoving)